Partneři

Facebook

Deštivé derby v Žamberku rozhodly až nájezdy Tisk

dav01Žamberk - Dlouhoňovice 3:2 SN

V pátek večer jsme nastoupili na žambereckém stadionu k druhému letošnímu derby a tentokrát byli šťastnější žamberečtí, kteří sice dvakrát vedli, ale po nerozhodném stavu 2:2 se rozhodovalo až v nájezdech. Kvalitu utkání bohužel ovlivnil drobný, ale vytrvalý déšť. I přesto si snad diváci přišli na své a bavili se hokejem.

Domácí Žamberk vstoupil do utkání lépe a již na konci první minuty po třech dorážkách otevřel skóre na 1:0. V polovině úvodní části hry zachytil náš kapitán na útočné modré rozehrávku domácích obránců a nekompromisně vyrovnal na 1:1. Do druhé třetiny vstoupilo mnohem aktivněji naše mužstvo a několik minut jsme domácí tlačili v jejich obraném pásmu. Gól z úvodního taku nepadl a paradoxne z první šance Žamberka jsme podruhé v zápase inkasovali a prohrávali 2:1. Do konce druhého dějství se nám ale znovu podařilo vyrovnat a po dvou třetináh svítil stav 2:2. Ve třetí třetině mohli rozhodnout oba týmy, ale brankáři byi úspěšnější a zápas dospěl až nájezdovému rozzuzlení. Samostatné nájezdy vyšly lépe domácím, kteří proměnily dva, my jeden, a tak bonusový bod zůstal v Žamberku.

Zápas byl hodně ovlivněn počasím, které neumožňovalo příliš kombinačních akcích a pohledných přihrávek. Hráči obou týmů se to snažili dohnat alespoň nasazením a bojovností, ale ani to nemuselo být na těžkém ledu vždy úplně vidět.

Branky a nahrávky: 13:20 Macháček, 31:02 Plundra T.